Sıkça Sorulan Sorular

Tiny House Nedir?

Tiny House, küçük boyutlu ve minimalizm felsefesiyle tasarlanmış bir konut tipidir. Genellikle 37 metrekare veya daha az bir alana sahip olan Tiny House'lar, yaşam alanlarını mümkün olan en verimli şekilde kullanarak konforlu bir yaşam sunmayı hedeflerler. Bu konutlar, taşınabilir veya yerleşik olabilirler ve sürdürülebilirlik, çevrecilik ve finansal özgürlük gibi konularda avantajlar sunarlar. Tiny House hareketi, son yıllarda popülerlik kazanmış ve birçok insan için çekici bir yaşam tarzı alternatifi haline gelmiştir.

Tiny House Neden Tercih Edilmeli?

SADE YAŞAM TARZI
Sıkça Sorulan Sorular

KONUT TİPİ, OFİS TİPİ, KAFE TİPİ VE KONAKLAMA TİPİ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 4 TİP TINY HOUSE MODELİMİZ BULUNMAKTADIR.

FARKLI İKLİM KOŞULLARINA VE SICAKLIK DEĞİŞİKLİĞİNE UYGUN YAPILAN İZOLASYON SİSTEMLERİ SAYESİNDE 4 MEVSİM RAHATLIKLA KULLANILABİLİR.

ŞASESİ TRAFİĞE ÇIKIŞ BELGESİ OLAN O2 BELGESİNE SAHİPTİR.
AYRICA KARAYOLLARI YÖNETMELİĞİNDE (3. MADDE VE 128. MADDE) YER ALAN UZUNLUK VE AĞIRLIKLARI SAĞLAMAKTADIR.
BU ŞARTLARA GÖRE ÜRETİLEN TINY HOUSE’UN, NOTERDEN ARAÇ DEVRİNİ YAPTIĞINIZ GİBİ ALIŞ-SATIŞ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİLİR. TINY HOUSE TESLİME HAZIR HALE GETİRİLDİKTEN SONRA İSTEDİĞİNİZ YERE SEVKİYATI SAĞLANIR. SEVKİYAT SONRASINDA TINY HOUSE KURULUMU VE ELEKTRİK, SU, KANALİZASYON VB. BAĞLANTILARI YAPILIR, KONTROL EDİLİR VE TESLİMİ GERÇEKLEŞTİRİLİR.

ŞASELİ ÜRÜNLERİMİZİN PLAKA VE RUHSAT KAYITLARI VARDIR. BUNDAN DOLAYI İMAR KANUNU KAPSAMINA GİRMEZ. İSTENİLEN ARAZİDE KULLANILABİLİR.
TINY HOUSE’UN MOTORU OLMADIĞINDAN MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ (MTV) KAPSAMINA GİRMEZ. SADECE MUAYENESİNİ YAPTIRMANIZ YETERLİDİR.
AĞIRLIK KAPASİTESİNİ AŞMADAN KULLANDIĞINIZ TAKDİRDE 2 YIL BOYUNCA GARANTİLİDİR.

TINY HOUSE’U KONUMLANDIRACAĞINIZ YERİN YAKININDAKİ ELEKTRİK VE SU ŞEBEKELERİNE BAĞLANTI YAPARAK KOLAYCA TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

TINY HOUSE’UN AĞIRLIĞI MAKSİMUM 3.5 TON AĞIRLIĞINDADIR.

ÜRÜNLERİMİZİ TASARLARKEN CUSTOMER EXPERIENCE DESIGN ANLAYIŞI İLE HAREKET EDİYORUZ. BU YÜZDEN TINY HOUSE TASARIMINI DİLEDİĞİNİZ GİBİ ZEVKİNİZE VE BÜTÇENİZE GÖRE TASARLAYABİLİRSİNİZ.

TINY HOUSE’UN ISITMA VE SOĞUTMASI KLİMA İLE SAĞLANMAKTADIR.

Kullanacağınız enerji miktarı hesaplanarak size uygun güneş panelleri eklenmesi mümkün.

ŞASEYE AİT 4 AYAĞI TERAZİYE ALINIP SABİTLENEREK KURULUM YAPILIR. EKSTRA BİR APARATA GEREK YOKTUR.

TINY HOUSE’A YAKIN BİR NOKTADA FOSEPTİK ÇUKURU AÇILARAK ÇÖZÜMLENİR.

Güneş panelleri koyularak enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. ayrıca Tiny House’un altına koyulacak bir depo ile su ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

185 R14 LASTİKLERİ KULLANILMAKTADIR.

Yurtiçinde olursa karayolu ile, yurtdışında ise deniz yolu ile olmak üzere dünyanın her yerine sevkiyat yapabiliriz.